Turek: Kawasaki wybuduje elektrownię gazową

Przedstawiciele miasta z przedstawicielami Kawasaki fot. UMTurek
Po kilkutygodniowych rozmowach i dwudniowych negocjacjach, doszło do podpisania listu intencyjnego między miastem a firmą Kawasaki. Firma ma zbudować w Turku nowoczesną elektrownię gazową.

Radni Turku wyrazili zgodę na wydzierżawienie inwestorowi gruntu w trybie bezprzetargowym na 30 lat, a firma Piela Business Engineering – Piela Sp. z o.o. Sp. Kom. będzie współrealizowała to przedsięwzięcie z japońskim partnerem. Elektrownia zajmie obszar 7 ha w strefie inwestycyjnej Turku.

Z listu intencyjnego wynika, że elektrownia planowana jest z użyciem najnowocześniejszej technologii, w pełni bezpiecznej dla ludzi i środowiska. W Japonii działa ich wiele, ta w Turku będzie nowatorska na skalę Europy. Jak podaje Radio Poznań, przekonywał o tym radnych Piotr Piela, szef firmy Piela Business Engineering.

Jeśli budowa ruszy w przyszłym roku, na co mają nadzieję wszyscy zainteresowani, to w 2023 elektrownia zacznie już normalne funkcjonowanie. Moc elektrowni gazowej sięgnąć może 600 MW, a sama inwestycja kosztować ma około miliarda zł.

Radio Poznań, UMTurek, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: