sąd

Turek: 19-latek, który zabił brata, nie trafi do więzienia – zadecydował sąd

Sąd podjął taką decyzję ze względu na opinię biegłych psychiatrów, którzy uznali, że 19-latek jest zupełnie niepoczytalny. Trafi do specjalnego zakładu psychiatrycznego.

Przypomnijmy: chodzi o zabójstwo z 31 grudnia ubiegłego roku z Turku. W jednym z mieszkań na osiedlu Wyzwolenia znaleziono ciało 9-latka ze śmiertelnymi ranami kłutymi. W domu razem z nim był jego 19-letni brat Maciej J.- i to on okazał się sprawcą zabójstwa. Funkcjonariusze zatrzymali go, zabezpieczyli też nóż, którym zostały zadane rany.

Mężczyzna został tymczasowo aresztowany, przebadany i skierowany na obserwację psychiatryczna. Badania wykazały, że nie był pod wpływem alkoholu ani środków odurzających, natomiast psychiatrzy uznali, że w czasie popełnienia zbrodni mężczyzna był całkowicie niepoczytalny.

We wrześniu prokuratura ze względu na taką opinię biegłych złożyła w sądzie wniosek o umorzenie postępowania oraz skierowanie mężczyzny na leczenie psychiatryczne. Sąd dziś przychylił się do wniosku prokuratury. Sprawa została umorzona, a Maciej J. trafi do specjalnego zakładu psychiatrycznego.

el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze