Trzyletni chłopiec nagle stracił przytomność. Trafił do szpitala dzięki policji

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Trzyletni chłopiec spod Mieściska nagle stracił przytomność. Policjanci zabrali chłopca i jego mamę do radiowozu, którym zawieźli ich szpitala powiatowego oddalonego o kilkanaście kilometrów.

Do dramatycznych wydarzeń doszło 11 marca po godzinie 14.00.
– Policjanci z Komisariatu Policji w Skokach asp. sztab. Sławomir Słoma i asp. Damian Dworek po zakończeniu czynności wykonywanych na zdarzeniu drogowym w Mieścisku, powiat wągrowiecki, wracali w stronę Skoków – relacjonuje mł. asp. Dominik Zieliński z biura prasowego wągrowieckiej policji. – W pewnym momencie zauważyli jadący z przeciwka samochód, kierowca dał wyraźne sygnały kilkukrotnie zmieniając światła na drogowe. Z pojazdu wybiegł mężczyzna, prosząc o szybką pomoc dla wnuka. Poprosił, aby policjanci szybko zawieźli jego synową i jej 3 letniego syna do szpitala, ponieważ wnuk w domu stracił przytomność. On sam miał trudność w kierowaniu, ponieważ w pośpiechu i przypływie adrenaliny doznał urazu głowy, uderzając się w drzwi.

Policjanci nie zastanawiali się ani chwili: zabrali matkę z dzieckiem do radiowozu i ruszyli w stronę Wągrowca, kontaktując się po drodze ze Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym i informując, co się dzieje. Według relacji matki chłopczyk nagle stracił przytomność, nie było z nim żadnego kontaktu, zamykał oczy, a z buzi ciekła mu biała substancja. Kobieta wezwała do synka karetkę pogotowia, lecz ona tak długo nie przyjeżdżała, że z powodu pogarszającego się stanu chłopca postanowiła wraz z teściem zawieźć go do szpitala.

– W trakcie przejazdu 3-latek był lejący i tracił przytomność – informuje mł. asp. Dominik Zieliński. – Policjant siedzący z przodu na miejscu pasażera wziął dziecko i przez drogę wybudzał go z omdleń, pilnując, aby nie utraciło przytomności. Jednocześnie dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu skontaktował się ze Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym w Wągrowcu, przedstawiając szczegółowo informacje o działaniu policjantów. Walka o stan malca trwała przez kilkanaście minut jazdy radiowozem.

Po dotarciu do szpitala na chłopca czekali już lekarze i od razu dostał pomoc, a później przewieziono go do szpitala w Poznaniu, gdzie dochodzi do zdrowia.

Podziel się:

Ostatnio dodane: