Trzydziestolatka padła ofiarą oszustów. Straciła dużo pieniędzy!

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Kaliscy policjanci ostrzegają: nie tylko seniorzy padają ofiarą oszustów! 30-letnia mieszkanka powiatu kaliskiego przekazała 49 tys. zł oszustom podającym się za pracowników banku i prokuratorów.

30-latka zgłosiła się 18 kwietnia do Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu i powiadomiła o oszustwie.
„Z relacji kobiety wynika, że na jej numer komórkowy zadzwonił mężczyzna podający się za pracownika banku” – informuje KMP w Kaliszu. – „Nieznajomy chciał wmówić kobiecie, że jej oszczędności zgromadzone na kontach bankowych są zagrożone i że ktoś próbował dokonać nieuprawnionej wypłaty z jej konta. Podał jej nawet imię i nazwisko tej osoby. Oszust polecił kobiecie wypłacić wszystkie oszczędności, a następnie wpłacić je w konkretnym wpłatomacie. Kobieta początkowo nie chciała się zgodzić na dokonanie takich transakcji i odmówiła. Po krótkiej chwili do kobiety zadzwoniła osoba podająca się za prokuratora, przekonując kobietę, o tym że jej pieniądze są zagrożone. Kobieta po kilkunastu telefonach od oszustów uległa presji i ich naciskom. W końcu uwierzyła w zmyśloną historię i chcąc chronić swoje pieniądze, dokonała wypłaty łącznie 49 tyś zł, a następnie udała się do wskazanego przez oszustów wpłatomatu i w kilkunastu transzach, za pośrednictwem kodów Blik, które otrzymywała od dzwoniących oszustów, wpłaciła swoje pieniądze”.

Policjanci po raz kolejny apelują, by zawsze zachowywać szczególną ostrożność, jeśli dzwoni do nas ktoś podający się za pracownika różnych instytucji i prosi nas o przekazanie pieniędzy – bo jeśli to robi i podaje się za prokuratora, pracownika banku czy policjanta – to na pewno jest oszustem. Zwracają też uwagę, że metody działania oszustów są coraz bardziej wyrafinowane, a przez to coraz skuteczniejsze i dają się na nie nabrać także osoby, które wiedzą o oszustwach w internecie i metodach działania oszustów.

„W takim przypadku warto skontaktować się z bankiem lub policją i potwierdzić, czy przekazana nam informacja jest prawdziwa” – radzą kaliscy policjanci.

Podziel się:

Ostatnio dodane: