Trzy razy Bouygues Immobilier w Poznaniu

Rozpoczęli od wyjątkowej Manufaktury na Starym Mieście, teraz budują mieszkania koło Malty oraz na Grunwaldzie. Stawiają na atrakcyjne lokalizacje i dbają o ekologię oraz zrównoważone budownictwo. Obecnie wykańczają Cerisier Résidence i realizują kompleks Soleil de Malta, w którym wciąż jest duży wybór mieszkań, a jego częścią będzie m.in. boisko do plażówki.

Dorobek Bouygues Immobilier w Polsce to ponad 45 zrealizowanych projektów i ponad 6100 mieszkań. Deweloper o francuskich korzeniach buduje mieszkania i domy w trzech miastach: w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu. – Jesteśmy solidnym deweloperem o ugruntowanej pozycji na rynku nieruchomości – podkreśla Cezary Grabowski dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska. – Wybieramy atrakcyjne i dobrze skomunikowane lokalizacje. Dbamy o ekologię oraz zrównoważony rozwój. Nasze rozwiązania i standardy spotykają się z uznaniem we wszystkich miastach, w których tworzymy osiedla i wzmacniamy lokalne społeczności – dodaje.

Obecnie Bouygues Immobilier Polska buduje w Poznaniu mieszkania na Łacinie i  Grunwaldzie: w inwestycjach Cerisier Résidence (ul. Smardzewska) oraz Soleil de Malta (ul. Milczańska). Realizacja pierwszej z nich wielkimi krokami zbliża się do końca, na drugiej właśnie zawisła wiecha.

Wiśniowa Rezydencja

Cerisier Résidence to kameralny budynek z dala od zgiełku miasta i w przyjemnym otoczeniu kwitnących wiśni, do których odnosi się nazwa projektu. Znajduje się w nim 106 jasnych apartamentów – od kawalerek po mieszkania 4-pokojowe. Do apartamentów na parterze przynależą oświetlone ogródki z kranikami do podlewania zieleni, natomiast mieszkania położone wyżej mają balkony. – Jest jeszcze szansa, aby tam zamieszkać. Ostatnie mieszkania czekają na właścicieli. Niedługo rozpoczniemy przekazywanie kluczy – informuje Cezary Grabowski.

Deweloper jak zwykle zadbał o wykończenie części wspólnych w podwyższonym standardzie. Wyróżniają się reprezentacyjne hole wejściowe, portale drzwiowe, podświetlone elewacje czy ławki z pergolami. W budynku znajdują się miejsca parkingowe w podziemnej hali garażowej oraz pomieszczenie na rowery. Wszystko można obejrzeć w filmie „Wirtualne Dni Otwarte w Cerisier Résidence!”

Słońce Malty

Więcej wolnych mieszkań czeka w kompleksie Soleil de Malta. Szczególnie duży jest wybór komfortowych mieszkań 3-pokojowych i 4-pokojowych. – Ich największymi zaletami są funkcjonalne układy pomieszczeń, okna wychodzące na dwie strony świata i możliwość wydzielenia oddzielnej kuchni – wymienia Cezary Grabowski. – Zupełnie wyjątkowe są 4-pokojowe mieszkania z zielonymi tarasami na dachu.

Moment na wybór mieszkania jest idealny, ponieważ można wybrać dogodne dla siebie piętro. Większość mieszkań ma balkony lub tarasy (zawsze w cenie). Natomiast na parterze są ogródki – czasami nawet po dwóch stronach jednego mieszkania.

Kompleks tworzą nie tylko dwa 5-piętrowe budynki z garażem podziemnym. Jest jeszcze strefa relaksu połączona z placem zabaw dla dzieci. Na zielonym terenie znajdą się leżaki, nowoczesne ławki i pergola, a także boisko do gry w siatkówkę plażową. – W końcu znajdujemy się po słonecznej stronie miasta, w świetnej lokalizacji pozwalającej korzystać ze wszystkich uroków miasta – zaznacza Cezary Grabowski.

Kompleks Soleil de Malta jest położony 10 minut spacerem od rekreacyjnych terenów Malty. W bliskim sąsiedztwie osiedla znajdują się liczne punkty usługowe, a także szkoły i przedszkola. Dojazd komunikacją miejską z pobliskiego przystanku do ścisłego centrum zajmuje zaledwie kilka minut. Pobliska galeria handlowa Posnania to zaledwie jeden przystanek tramwajem. Więcej szczegółów można poznać, klikając tutaj.

Manufaktura Stare Miasto

Trzecim projektem – już zakończonym – Bouygues Immobilier Polska w Poznaniu jest Manufaktura Stare Miasto (ul. Bóżnicza 8). Ta nietypowa i ważna dla całego miasta inwestycja przywróciła świetność budynkowi dawnej wytwórni alkoholi Akwawit, której historia sięga XIX wieku. – Dzięki temu stara rotunda zyskała nowe życie jako część oryginalnego projektu – nadmienia Cezary Grabowski.

Budynek dawnej wytwórni został harmonijnie połączony z nowoczesnym kompleksem mieszkaniowym o bardzo wysokim standardzie części wspólnych. Na klatkach znajdują się klimatyczne, industrialne elementy z epoki, a przy drzwiach ozdobne półportale.

W Manufakturze znajdują się mieszkania o układach od 1 do 4 pokoi. Ostatni wyjątkowy apartament jest jeszcze dostępny. Zdjęcia z realizacji budynku można zobaczyć tutaj.

Bouygues Immobilier to firma deweloperska o zasięgu międzynarodowym, z ponad 60‑letnim doświadczeniem w realizacji inwestycji mieszkaniowych oraz komercyjnych. W Polsce działa od 2001 roku. W Poznaniu od roku 2016.

Artykuł sponsorowany

Podziel się: