Trzy przetargi na kolejne odcinki S11 w Wielkopolsce jeszcze w tym roku

Bartłomiej Wróblewski, piknik rodzinny 800 plus w Luboniu fot. K. Adamska

Jeszcze w tym roku, jak zapewnia poseł Bartłomiej Wróblewski z PiS, zostaną ogłoszone trzy przetargi na kolejne odcinki S11: między Obornikami a Poznaniem, Ostrowem a Kępnem oraz Kępnem a Olesnem. Budowa mogłaby ruszyć w 2025 roku.

Poseł poinformował o przetargach podczas konferencji prasowej.
“Mamy to” – napisał na swoim profilu na Facebooku. – “Jeszcze w tym roku trzy przetargi na budowę S11 w Wielkopolsce. Oborniki-Poznań (z obwodnicą Obornik), Ostrów-Kępno, Kępno-Olesno. Łącznie ponad 100 km, koszt 4,5 mld zł”.

Jak podkreślił poseł, zacznie się od odcinka najważniejszego dla Poznania i aglomeracji, a jednocześnie najbardziej obciążonego, czyli z Poznania do Obornik. Zostaną tu także zbudowane dwa węzły, w Obornikach i Chludowie. Decyzja środowiskowa dla tego odcinka już jest, została wydana ponad rok temu. Przypomnijmy, że trasa S11 ma biec po wschodniej stronie Obornik od Parkowa przez Rożnowo i Kowanowo do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 187, gdzie powstanie węzeł Oborniki. Dalej będzie prowadzić do Gołaszyna, mostem nad Wartą, a na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 11 powstanie węzeł drogowy Chludowo. Nowy odcinek połączy się z już istniejącym przez węzeł Poznań Północ.

Przetarg ma zostać ogłoszony na przełomie września i października. Sama budowa miałaby ruszyć w 2025 roku i zakończyć trzy lata później.

Podziel się: