Trzy nowe radary w Poznaniu. Gdzie się znajdują?

radar fot.ZDM

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, na ulicach osiedla Fabianowo-Kotowo zostały zamontowane trzy radary z wyświetlaniem prędkości, kupione i zamontowane dzięki pieniądzom z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.

Radary zostaną zamontowane tam, gdzie najczęściej dochodzi do łamania przepisów dotyczących ograniczeń prędkości, jak to wynika z danych ZDM: dwa urządzenia na ul. Kotowo, na odcinku pomiędzy ulicami Uradzką a Sąsiedzką, jedno na ul. Kowalewickiej, pomiędzy ul. Cedzyńską a Radyńską.

“Urządzenia działają na następujących zasadach: radar mierzy prędkość nadjeżdżającego pojazdu” – informuje ZDM. – “W przypadku, gdy jest ona w dopuszczonych granicach wyświetli się informacja, z jaką prędkością się on porusza. Jeśli jest za wysoka to pojawia się komunikat “Zwolnij!”. Dzięki nim, kierowcy powinni zmniejszyć prędkość (do tej obowiązującej zgodnie z przepisami). Tym samym zwiększy się bezpieczeństwo ruchu drogowego”.

ZDM zapewnia, że metoda jest skuteczna: podobne urządzenia funkcjonują już w wielu punktach Poznania i rzeczywiście w ich rejonie kierowcy, poruszający się zbyt szybko, zmniejszają prędkość jazdy.

Koszt zakupu i montażu trzech radarów to 44 tysiące złotych.

Podziel się: