Trzeci transfer Lecha Poznań. Gio Tsitaishvili dołączy do zespołu

fot. lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka

Gio Tsitaishvili, piłkarz którego kibice mogą kojarzyć m.in. z występów w Wiśle Kraków, wzmocni Lecha Poznań. Zawodnik został wypożyczony z Dynama Kijów na rok.

Tsitaishvili od lat występował w Kijowie. Wszystko zmieniło się jednak po ataku Rosji na Ukrainę. Ze względu na działania wojenne kluby z Ukrainy nie rozgrywają swoich spotkań. Piłkarze jednak z tych drużyn mogą zostać wypożyczeni do innych zespołów. Tsitaishvili ostatnie pół roku spędził w Wiśle Kraków. I chociaż “Biała Gwiazda” spadła z ligi to zawodnik z Gruzji pokazał się z dobrej strony.

Nowy zawodnik “Kolejorza” ma 21 lat. Dobrze się prezentuje na lewej stronie pomocy, czyli w miejscu gdzie po odejściu Kamińskiego powstała luka.

– Gio to piłkarz, który już wiosną poznał naszą ekstraklasę, pokazał się z dobrej strony. Charakteryzuje go olbrzymia dynamika, cechuje go wygrywanie pojedynków, dobre uderzenie z lewej nogi. Jest to zawodnik, który mimo młodego wieku, jest bardzo doświadczony, ma za sobą występy w reprezentacji Gruzji. Teraz czekamy na jego dobre mecze w niebiesko-białych barwach – opisał zawodnika Tomasz Rząsa, dyrektor sportowy Lecha Poznań.

– Jestem skrzydłowym, ale w reprezentacji zdarza mi się zagrać na lewym boku obrony. Jeśli chodzi o mój styl gry, to nie lubię o sobie za dużo mówić, bo kibice będą mogli zobaczyć mnie na boisku. Najważniejsze dla mnie są zwycięstwa drużyny i zrobię wszystko, żeby tak właśnie było – podsumował Gio Tsitaishvili.

Źródło: mat. pras. / oprac. AK

Podziel się: