Trzech nastolatków uratowało tonącego mężczyznę

Bartosz Adamczyk, Filip Dobrowolski, Gracjan Bogacki, burmistrz Piotr Łosoś i dyrektorka Aleksandra Baumann fot. UMG Łobżenica

Bartosz Adamczyk, Filip Dobrowolski i Gracjan Bogacki, uczniowie ósmej klasy Szkoły Podstawowej w Łobżenicy wyciągnęli z wody Łobżonki tonącego mężczyznę. Młodym bohaterom pogratulował Piotr Łosoś, burmistrz Łobżenicy.

Całe zdarzenie miało miejsce 4 listopada po południu, jak poinformował Urząd Miasta i Gminy w Łobżenicy. Uczniowie spacerowali właśnie po nabrzeżu rzeki, gdy zobaczyli tonącego mężczyznę. Bez namysłu weszli do wody i wyciągnęli go. Piotr Łosoś, burmistrz Łobżenicy, zaprosił młodych bohaterów do urzędu wraz z Aleksandra Baumann, dyrektor szkoły, by im pogratulować.

– Wasza postawa zasługuje na szczególne wyróżnienie – mówił burmistrz. – Swoim bohaterskim zachowaniem uratowaliście temu mężczyźnie życie. Jesteśmy dumni, że wśród uczniów szkół podstawowych z terenu naszej gminy mamy młodzież, która jest zawsze gotowa do niesienia pomocy potrzebującym.

Według informacji portalu „Fakty Pilskie” pierwsza zauważyła tonącego Elżbieta Blechacz, emerytowana nauczycielka i była dyrektor szkoły, która spacerowała z psem nad brzegiem rzeki. Kobieta wskoczyła do wody, jednak nie była w stanie wyciągnąć mężczyzny, bo był za ciężki. Wtedy na pomoc ruszyli Bartosz Adamczyk, Filip Dobrowolski i Gracjan Bogacki, zaalarmowani jej krzykiem, i wyciągnęli oboje z wody.

Emerytowana nauczycielka rozpoczęła reanimację mężczyzny, ponieważ nie oddychał, a druga nauczycielka, Anna Wasiak-Jacoszek ze szkoły w Dźwiersznie Małym, wezwała pogotowie i pomogła w ułożeniu mężczyzny w pozycji bocznej bezpiecznej.

Podziel się: