Używki 2 Trzcianka fot. policja

Trzcianka: Toksykolog i policjanci przestrzegali przed szkodliwością używek

Co szkodzi bardziej, a co mniej? Czym jest i na czym polega detoksykacja? O tym wszystkim mówił uczniom i nauczycielom trzcianecki szkół podstawowych i ponadpodstawowych lek. med. Eryka Matuszkiewicza ze Szpitala im. Franciszka Raszei w Poznaniu.

O tym jak poważnym zagrożeniem dla dzieci i młodzieży są wszelkiego rodzaju używki, nie trzeba nikogo przekonywać. Jednak aby lepiej dotrzeć do świadomości młodego człowieka w dniach 17 i 18 lutego w trzcianeckim Kinie Osiedlowym SMLW, z inicjatywy profilaktyka z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Trzciance, zorganizowano prelekcje przygotowane przez lek. med. Eryka Matuszkiewicza ze Szpitala im. Franciszka Raszei w Poznaniu.

Głównym celem przedsięwzięcia było przekazanie słuchaczom specjalistycznej wiedzy na temat konsekwencji psychicznych, zdrowotnych, fizycznych i społecznych zażywania wszelkiego rodzaju używek, w szczególności dopalaczy, narkotyków i alkoholu.

Następnie nadszedł czas na wysłuchanie zaproszonego gościa. Lek. med. Eryk Matuszkiewicz omówił negatywne skutki wynikające z zażywania używek, ich wpływ na funkcjonowanie organizmu oraz jak wygląda proces detoksykacji. Wskazał młodzieży pozytywne drogi i aspekty życia bez uzależnień.

Jednym z istotnych elementów prelekcji była prezentacja spotu filmowego nawiązującego treścią do tytułu kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pn. ,,Narkotyki i dopalacze zabijają”oraz jej hasła przewodniego ,,Szkoda Ciebie na takie patoklimaty.” Każdy uczeń obecny w kinie mógł zadać pytania, na które odpowiadał toksykolog oraz policyjny profilaktyk

Dzięki uprzejmości trzcianeckiej telewizji, lek. med. Eryk Matuszkiewicz zwrócił się z apelem do rodziców, dotyczącym zapewnienia właściwej opieki i bezpieczeństwa swoim dzieciom, przy okazji przypominając o konsekwencjach zdrowotnych, wynikających z zażywania używek.

Organizacją przedsięwzięcia zajął się profilaktyk czarnkowskiej komendy oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Trzciance. Młodym słuchaczom oprócz sporej dawki informacji na temat szkodliwości używek przekazano plakaty i ulotki profilaktyczne z hasłem przewodnim prelekcji ,,Młodość wolna od uzależnień”.

KPP Trzcianka, el

0 0 votes
Oceń artykuł

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze