niewybuchy 2 fot. policja

Trzcianka: Naprawiał płot i… znalazł niewybuchy

Mieszkaniec Niekurska gm. Trzcianka naprawiając płot na swojej posesji, znalazł niewybuchy z okresu II wojny światowej. Do czasu przyjazdu saperów niecodzienne znalezisko zabezpieczali trzcianeccy policjanci.

31 marca dyżurny trzcianeckiego komisariatu został powiadomiony, że na terenie prywatnej posesji w Niekursku gm. Trzcianka znaleziono niewybuchy. Znalezisko wykopał właściciel działki podczas renowacji płotu. Natychmiast na miejsce skierowani zostali miejscowi mundurowi, którzy zabezpieczyli niebezpieczne przedmioty przed dostępem osób postronnych.

Standardowo, jak zawsze w takich przypadkach, dyżurny powiadomił żołnierzy patrolu saperskiego z jednostki wojskowej w Złocieńcu. Po przyjeździe na miejsce i sprawdzeniu terenu, saperzy wydobyli 7 sztuk pocisków artyleryjskich oraz 115 sztuk pocisków do granatnika. Znalezione niewybuchy zostaną przewiezione przez żołnierzy na specjalny poligon, a następnie zdetonowane.

Pamiętajmy, że znalezisk przypominających niewybuchy nie wolno pod żadnym pozorem dotykać, ani tym bardziej przenosić czy rozbrajać. Miejsce, w którym znaleziono niebezpieczny przedmiot, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć. O znalezisku należy jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę policji. Policjanci zabezpieczą teren i powiadomią saperów.

KPP Czarnków, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze