jezioro Sarcze fot. UMiGTrzcianka

Trzcianka: Kąpielisko nad jeziorem Sarcze odnowione

W minionych tygodniach na terenie przy jeziorze Sarcze w Trzciance trwały prace mające na celu odnowienie i odrestaurowanie ławek, tablic informacyjnych, a także innych elementów przeznaczonych do użytkowania publicznego.

Przy Nowej Plaży znajduje się 20 ławek na betonowej podstawie, które zostały oczyszczone, oszlifowane oraz pomalowane. Podobne odnowienie zastosowano w przypadku 10 ławek wykonanych z bali. Odświeżono również pomosty. Na osoby, które nad wodę wybiorą się rowerem, czekają stojaki. Ponadto na terenie Parku Ryb Słodkowodnych wyremontowano wiaty. Prace obejmowały: czyszczenie dachu i drewnianych elementów, szlifowanie i malowanie blatów, zamontowanie kompletów trzech stołów i dwóch ław za pomocą nowych uchwytów.

Czyszczenie i malowanie ławek zastosowano także w Trzcianeckiej Przystani Żeglarskiej. Przegląd, sprawdzenie mocowań, oczyszczenie i malowanie elementów drewnianych miało miejsce w Parku Linowym. Kolejne prace toczyły się nad jeziorem Logo. Tam oględzinom podlegały tablice, przy których poprawiono ich mocowania oraz odświeżono kolor.

Mamy nadzieje, że odnowione sprzęty będą długo służyły naszym mieszkańcom.

UMiG Trzcianka, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze