Trzcianka: Duet złodziei-bliźniaków wpadł na gorącym uczynku

W ciągu godziny okradli dwa sklepy i przy drugim zostali złapani w czasie ucieczki. Policji tłumaczyli, że nie mają pracy i chcieli “łatwo zarobić”. Braciom bliźniakom grozi teraz 5 lat za kradzieże.

14. października około godz.16.30 dyżurny z trzcianeckiego komisariatu otrzymał zgłoszenie od pracowników marketu o kradzieży na terenie sklepu. Pracownicy bardzo precyzyjnie opisali sprawców, co nie było trudne, ponieważ – jako bliźniacy – byli bardzo charakterystyczni…

Na miejsce udał się policyjny patrol, który zauważył na jednej z ulic dwóch uciekających mężczyzn, odpowiadających rysopisowi sprawców. Policjanci dogonili ich, zatrzymali i przewieźli do aresztu. Okazało się, że to 21-letni bracia bliźniacy z powiatu pilskiego, przy których znaleziono też ich łupy: dwie wkrętarko-wiertarki i tarcze do metalu, warte razem ponad 550 zł.

Podczas przesłuchania sprawcy zeznali, że godzinę wcześniej w innym markecie ukradli 6 sztuk słuchawek o łącznej wartości około 600 złotych.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy, pozwolił policjantom na przedstawienie bliźniakom zarzutów kradzieży. W trakcie przesłuchania podejrzani przyznali się do popełnienia przestępstw. Tłumaczyli się, że są bezrobotni i chcieli ,,łatwo zarobić”.

Braciom grozi do 5 lat pobytu za kratkami.

KPP Trzcianka, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze