wtorek, 5 grudnia, 2023

Trwają prace na Jeżycach. Już widać pierwsze efekty

Nowa nawierzchnia chodnika i miejsca na zieleń – trwa metamorfoza ul. Słowackiego i pierwsze efekty są już dobrze widoczne. Prace trwają od dwóch tygodni na odcinku od ul. Kraszewskiego do ul. Wawrzyniaka.

Metamorfoza ulicy Słowackiego na Jeżycach to w dużej mierze zasługa uczniów tutejszej Szkoły Podstawowej nr 36. To oni określili, co chcieliby mieć na swojej ulicy, a ich pomysły stały się inspiracją dla projektantów.

Najwięcej się zmieni na terenie przed szkołą – stara nawierzchnia jezdni i chodników została tam rozebrana i ułożony próbny fragment nawierzchni jezdni z cegły klinkierowej pochodzącej z placu Kolegiackiego. Z kolei przy budynku przedszkola powstaje chodnik z kostki betonowej i kamiennej, zgodnie z zapisami miejskiego katalogu nawierzchni. Będzie tam także miejsce pod dodatkowy pas zieleni wzdłuż budynków.

Remont jest finansowany m.in. z wpływów ze Strefy Płatnego Parkowania oraz poprawki budżetowej radnego Łukasza Mikuły i kosztuje 3,1 miliona złotych. Prace mają potrwać do końca listopada, a wykonanie grafik na placu przed szkołą, które również stanowią część remontu zaplanowaną przez uczniów, zostaną wykonane na wiosnę przyszłego roku.

Źródło: ZDM
Strona głównaWiadomości z Poznania i powiatu poznańskiegoTrwają prace na Jeżycach. Już widać pierwsze efekty