Park w centrum Poznania zamknięty. Co się stało?

ćwiczenia policja fot. E. Malicka

Z powodu odbywających się ćwiczeń Wolf-Ram-23 Poznań w parku Chopina wyłączona została ulica Lewandowskiej na wysokości parku, jak informuje wielkopolska policja. Nie kursują tramwaje, a teren jest izolowany.

Zgodnie z porannymi zapowiedziami w Poznaniu 18 kwietnia trwają ćwiczenia antyterrorystów – a od południa z tego powodu są utrudnienia w ruchu wokół parku Chopina. Zgodnie ze scenariuszem ćwiczeń funkcjonariusze działają w parku Chopina, gdzie doszło do poważnego zdarzenia.
– W związku z incydentem na terenie parku Chopina w Poznaniu, dla zapewnienia bezpieczeństwa cały teren parku jest izolowany, a przebywające tam osoby ewakuowane – wyjaśnia Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy wielkopolskiej policji. – Ze względu na działania służb w parku Chopina wyłączona została ul. Lewandowskiej na wysokości parku. Ruch tramwaju nr 13 skierowano na objazd. Prosimy wszystkie osoby o wykonywanie poleceń służb.

Tramwaje linii nr 13 w obu kierunkach nie kursują na odcinku od placu Bernardyńskiego do placu Wiosny Ludów – jadą objazdem przez ulicę Strzelecką i Królowej Jadwigi. Jak długo potrwają utrudnienia – nie wiadomo.

Podziel się:

Ostatnio dodane: