Trwa rozbudowa szkoły w Poznaniu. „Dążymy do tego, by we wrześniu uczniowie mogli zainaugurować nowy rok szkolny w dobudowanym skrzydle gmachu”

nowa sala gimnastyczna SP59 Minikowo fot. PIM

Przy Szkole Podstawowej nr 59 przy ul. Baranowskiej na Minikowie powstaje nowa sala gimnastyczna i łącznik, który będzie prowadził do sali z budynku szkoły. Trwają już prace wykończeniowe w nowych budynkach.

– Gotowa jest elewacja zewnętrzna nowej części budynku, obecnie wykonawca koncentruje się m.in. na wykonaniu sieci zewnętrznych oraz na robotach wykończeniowych w środku budynku – mówi Tomasz Płóciniczak, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie. – Dążymy do tego, by we wrześniu uczniowie mogli zainaugurować nowy rok szkolny w dobudowanym skrzydle gmachu.

Roboty wykończeniowe to układanie posadzek: w częściach socjalnych będą to płytki oraz wykładziny, a na sali gimnastycznej – nawierzchnia sportowa. Podłączona jest już infrastruktura techniczna, czyli przyłącza wodociągowe i gazowe, a także kanalizacja sanitarna i deszczowa. Budynki będą też oświetlone i monitorowane.

Sala gimnastyczna z łącznikiem powstała na północ od głównego budynku szkoły, pomiędzy boiskiem a asfaltowym placem, domykając plac przed szkołą od strony południowej i zachodniej. Ma powierzchnię około 730 m kw. – łącznik mieści także pokój trenera, magazyn, kotłownie i pomieszczenia higieniczno-sanitarne.

Zmieni się także plac przed szkołą: zostanie przebudowywany, by był wygodnym miejscem organizowania szkolnych imprez i apeli, ale także spędzania czasu w trakcie przerw. Wykonawca wybuduje także chodnik i drogę pożarową oraz rozbuduje istniejący parking o kolejnych siedem miejsc postojowych, z których dwa będą przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami.

Podziel się:

Ostatnio dodane: