Tramwaje szybciej wrócą na ulicę Święty Marcin

Prace remontowe na ul. Święty Marcin trwają już ponad rok. Początkowo tramwaje miały powrócić na swoje trasy 20 września. Wrócą one jednak na tory szybciej – 10 września.

Dokładnie rok i siedem dni jedna z głównych ulic Poznania pozbawiona była ruchu tramwajowego. O tym jak bolesne dla miasta to było może długo opowiadać każdy poznaniak. Na szczęście niedługo sytuacja powoli zacznie wracać do normy.

Tramwaje nr 2, 5, 9, 13, 16 oraz 201 wrócą na ulicę Święty Marcin w poniedziałek, 10 września. Powrót regularnych linii tramwajowych na tę trasę oznacza likwidację linii tymczasowych nr 23 i 29.

– Na otwarcie ulicy Święty Marcin dla ruchu tramwajowego pasażerowie czekali z niecierpliwością. Mamy dla nich dobrą wiadomość, bo to kolejna inwestycja, która jest realizowana w założonym harmonogramie – mówi Jacek Jaśkowiak, Prezydent Miasta Poznania.

Powrót tramwajów na tę trasę nie oznacza jednak zakończenia prac remontowych na reszcie ulicy. Ta w dalszym ciągu będzie przypominała plac budowy. Zakończenie wszystkich robót jest planowane na początek 2019 roku.

 

0 0 votes
Oceń artykuł
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze