Tramwaj wodny wraca na Wartę w Poznaniu! Kiedy rejsy?

Statek wycieczkowy Bajka na Warcie fot. Sławek Wąchała

20 maja po zimowej przerwie na rzece znów pojawi się statek „Bajka”, którym będzie można pływać po Warcie. Chętni będą mieli do wyboru dwie trasy: na północ i na południe.

Powrót tramwaju wodnego na trasę długo stał pod znakiem zapytania ze względu na cięcia budżetowe, jeśli chodzi o letnie atrakcje. Ostatecznie jednak udało się go uratować i od 20 maja do 27 sierpnia w weekendy będą się odbywać rejsy na dwóch trasach.

W kierunku północnym statek będzie pływał od katedry (przystanek przy ul. Panny Marii) do mostu kolejowego w Koziegłowach, po czym wracał do katedry – w soboty statek o godz. 11.00 i 17.00, w niedziele o 14.00.

W kierunku południowym statek popłynie od katedry przez przystanek na wysokości ul. Ewangelickiej na Chwaliszewie aż do wysokości mostu kolejowego na Starołęce i powrót tą samą trasą w soboty o godz. 14.00, a w niedziele o godz. 11.00 i 17.00.

Bilety są dostępne u załogi statku. Koszt rejsu, który trwa ok. 1,5 godziny, wynosić będzie 20 zł za osobę (dzieci do 3. roku życia pod opieką opiekuna popłyną bezpłatnie) – jednorazowo w rejsie może wziąć udział 38 pasażerów. Operator tramwaju wodnego zapewnia możliwość transportu minimum 4 rowerów, 2 wózków dziecięcych oraz 4 wózków inwalidzkich jednocześnie.

Podziel się:

Ostatnio dodane: