piątek, 8 grudnia, 2023

Traktor uderzył w skrzynkę gazową. Trzeba było ewakuować mieszkańców

Policjanci otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej i uszkodzeniu skrzynki gazowej. Ze względu na rozszczelnieniu instalacji gazowej, konieczna była ewakuacja mieszkańców.

Do zdarzenia doszło 15 listopada przed godziną 20.00 na ulicy Wichrowej w Kościanie. Policjanci otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej, uszkodzeniu skrzynek gazowej i elektrycznej oraz rozszczelnieniu instalacji gazowej. To sprawiło, że poza policja na miejsce pojechała też straż pożarna oraz pogotowie gazowe i energetyczne.

– Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że kierujący traktorem marki Case uszkodził ogrodzenie jednej z posesji, a także skrzynkę elektryczną i gazową, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia – informuje asp. Jarosław Lemański, oficer prasowy policji w Kościanie. – Policjanci natychmiast udali się w poszukiwania za sprawcą, a pozostałe służby zajęły się zabezpieczeniem ulatniającego się gazu. Na szczęście zagrożenie udało się szybko opanować. Finalnie sprawca sam zgłosił się policjantom patrolującym okolicę. Okazał się nim 37-letni mieszkaniec Kościana. Zapewne do zdarzenia by nie doszło, gdyby kierujący był trzeźwy. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 3,09 promila alkoholu.

Kierowca stanie teraz przed sądem i grozi mu oprócz więzienia (do 3 lat) także kara finansowa do nawet 69 tys. zł oraz zakaz prowadzenia pojazdów od roku do 15 lat.

Źródło: KPP Kościan
Strona głównaWiadomości Leszno / Gostyń / Rawicz / KościanTraktor uderzył w skrzynkę gazową. Trzeba było ewakuować mieszkańców