piątek, 23 lutego, 2024

Tragiczny wypadek na drodze S5. Jeden kierowca nie żyje, droga zablokowana

W okolicach Kościana na drodze ekspresowej S5 doszło do poważnego wypadku, w wyniku którego jedna osoba poniosła śmierć, a druga została ranna. Zdarzenie miało miejsce około godziny 11:35 na 11 kilometrze drogi, w rejonie miejscowości Kawczyn, między węzłami Czempiń i Północ.

Według informacji przekazanych przez świadków i potwierdzonych przez straż pożarną, doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych marki Skoda. Niestety, jeden z pojazdów dachował, a jego kierowca został uwięziony w środku. Pomimo przeprowadzonej reanimacji, służby nie były w stanie uratować jego życia i stwierdzono zgon na miejscu wypadku.

Drugiego uczestnika zdarzenia, który doznał obrażeń, przetransportowano śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Na miejscu interweniowały wszystkie służby ratunkowe, w tym straż pożarna, policja oraz zespoły ratownictwa medycznego.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca, który zginął, poruszał się pod prąd. W wyniku wypadku droga w kierunku Wrocławia została całkowicie zablokowana. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zorganizowała objazdy dla pojazdów osobowych, które kierowane są przez bramę serwisową na wysokości miejscowości Mikoszki oraz na starą drogę numer 5.

Oczekuje się, że droga S5 w kierunku Wrocławia pozostanie zamknięta przez kilka godzin ze względu na trwającą akcję ratowniczą i konieczność przeprowadzenia czynności dochodzeniowo-śledczych. Policja apeluje do kierowców o zachowanie ostrożności i zwrócenie uwagi na zmiany w organizacji ruchu.

Źródło: epoznan
Strona głównaKościanTragiczny wypadek na drodze S5. Jeden kierowca nie żyje, droga zablokowana