Tragiczny wypadek na DK91. Jedna osoba nie żyje, śmigłowiec LPR lądował po dziecko

wypadek fot. policja Zgierz

Samochód osobowy zderzył się z tirem na drodze krajowej numer 91 w miejscowości Cedrowice-Parcela w województwie łódzkim. Na miejscu zginął 34-letni kierowca auta osobowego, a pięcioletnia dziewczynka w stanie ciężkim trafiła do szpitala.

Do wypadku doszło 11 stycznia 2023 roku o godzinie 13.50, jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Zgierzu.
– Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że 34-letni kierujący samochodem renault scenic jechał w kierunku Zgierza” – informuje kom. Magdalena Nowacka ze zgierskiej policji. – Z nieznanych na ten moment przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z samochodem ciężarowym scania z naczepą. Kierujący renault poniósł śmierć na miejscu, a 5-letnia pasażerka samochodu w stanie ciężkim została przetransportowana do szpitala Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym.

Zgierscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku. Wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz pojazdów biorących w nim udział, zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący samochodem ciężarowym był trzeźwy.
„Decyzją prokuratora ciało zmarłego oraz samochody biorące udział w wypadku zostały zabezpieczone do dalszych badań – poinformowała kom. Nowacka.

Podziel się:

Ostatnio dodane: