Tragiczny wypadek na autostradzie. Nie żyją dwie osoby, w tym jedno dziecko

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Policjanci z Opola wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło na autostradzie A4. W wypadku zginął 52-letni mężczyzna i jego 12-letnia córka, a dwójka pozostałych dzieci jest w szpitalu.

Wypadek miał miejsce 21 listopada około godziny 13.40. Wzięły w nim udział dwie ciężarówki i samochód osobowy ford, którym podróżowała czteroosobowa rodzina. 52-letni kierowca forda i jego 12-letnia córka zginęli na miejscu. Dwoje pozostałych pasażerów, dzieci w wieku 9 i 15 lat, odniosło obrażenia i obecnie przebywa w szpitalu.

Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że samochód osobowy jechał pomiędzy dwiema ciężarówkami. Wówczas miało dojść do zderzenia i zakleszczenia samochodu osobowego między ciężarówkami.
„Na miejscu wypadku do późnych godzin wieczornych pracowali policjanci ruchu drogowego i grupy dochodzeniowo-śledczej” – informuje opolska policja. – „Zabezpieczone pojazdy będą poddane oględzinom biegłego, aby móc szczegółowo odtworzyć przebieg tych tragicznych zdarzeń. Do tej sprawy policjanci zatrzymali 40-letniego kierowcę ciężarówki. Teraz funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora będą szczegółowo wyjaśniać okoliczności i przyczyny wypadku”.

Policjanci przypominają, że obecna pora roku charakteryzuje się zmienną pogoda, co wymaga od kierowców szczególnej ostrożności na drodze i sprawdzenia stanu technicznego swojego auta przed wyjazdem.
„Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o rozwagę i rozsądek na drodze oraz o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy!” – podsumowują policjanci.

Podziel się: