niedziela, 25 lutego, 2024

Tragiczny pożar domu. Mieszkańcy założyli zbiórkę, by pomóc w jego odbudowie

Czteroosobowa rodzina z Rychlika w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim jednej nocy straciła dach nad głową i cały dobytek. Ich dom spłonął w pożarze, a przyjaciele i sąsiedzi założyli zbiórkę, by wspomóc pogorzelców.

Do pożaru doszło w nocy z 10 na 11 stycznia, około godziny 2.00. Pożar zaczął się na poddaszu, na szczęście rodzina zauważyła go wystarczająco wcześnie, by zdążyć się ewakuować. Nic im się nie stało, ale cały ich dobytek poszedł z dymem, dom nie nadaje się do zamieszkania bez generalnego remontu, a oni zostali tylko w tym, co mieli na sobie.

Z pomocą przyszli im sąsiedzi i przyjaciele, którzy założyli dla nich zbiórkę na portalu “pomagam”. Chcą zebrać 250 tys. zł, bo tyle, ich zdaniem, powinno wystarczyć na remont domu.

“Pomóżmy odbudować dom po pożarze” – czytamy w opisie zbiórki. – “Ogień strawił praktycznie wszystko na co pracowali całe życie. Przykro jest patrzeć na ludzką krzywdę tym bardziej, że życie ich nie oszczędzało pół roku temu stracili syna w wypadku,teraz pożar domu. Może znajdą się dobre duszyczki, które nie będą obojętne na ludzka krzywdę liczy się każda złotówka i za każdą będziemy przeogromnie wdzięczni. Wierzę, że dobro wraca”.

Źródło: pomagam
Strona głównaCzarnkówTragiczny pożar domu. Mieszkańcy założyli zbiórkę, by pomóc w jego odbudowie