Tragiczny pożar domu jednorodzinnego. Trzy osoby nie żyją

pożar Dąbrowa Wielka fot. KP PSP Sieradz

W miejscowości Dąbrowa Wielka w powiecie sieradzkim doszło do pożaru budynku mieszkalnego. W ogniu zginęło troje mieszkańców domu, a ogień gasiło 12 zastępów strażaków z województwa łódzkiego i z Wielkopolski.

Do pożaru doszło 13 lipca – strażacy otrzymali wezwanie o godzinie 20.45. Do akcji pojechali także strażacy z Wielkopolski, ponieważ Dąbrowa Wielka znajduje się tylko 60 km od granicy województw.
“Dyżurny Stanowiska Kierowania w pierwszym rzucie zadysponował 3 zastępy PSP oraz zastęp OSP” – informuje Komenda powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sieradzu. – “Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano pożar budynku mieszkalnego w pełni rozwinięty. Kierujący działaniem ratowniczym poprosił o dysponowanie kolejnych sił i środków. Z zebranych informacji wynikało że wewnątrz budynku mogą znajdować się 3 osoby. Te informacje potwierdziły się. Strażacy wewnątrz budynku odnaleźli 3 osoby poszkodowane i niezwłocznie ewakuowali je na zewnątrz budynku”.

Dwie osoby zostały wydostane z budynku w takim stanie, że strażacy odstąpili od wykonania resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Wobec trzeciej osoby tę akcję przeprowadzono, jednak po godzinie działań, ponieważ nie udało się tej osoby przywrócić do życia, odstąpiono od akcji, a lekarz stwierdził zgon.

Docelowo w działaniach gaśniczych udział brało 12 zastępów PSP i OSP oraz grupa operacyjna Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Łodzi. Obecnie policja pod nadzorem prokuratury w Sieradzu bada przyczyny pożaru.

Podziel się: