Tragiczny pożar budynku. Jedna osoba nie żyje

pożar fot. KP PSP Ostrzeszów

69-letnia kobieta jest ofiarą pożaru, do którego doszło 23 marca w miejscowości Kaliszkowice Ołobockie w gminie Mikstat. Strażakom udało się ją ewakuować z płonącego pomieszczenia, ale niestety, na ratunek już było za późno.

Jak informuje str. Noemi Biel, rzeczniczka prasowa KP PSP w Ostrzeszowie, strażacy otrzymali wezwanie do pożaru 23 marca tuż po godzinie 11.00. Ze zgłoszenia wynikało, że w Kaliszkowicach Ołobockich pali się dom jednorodzinny i jest bardzo duże zadymienie. W środku strażacy znaleźli nieprzytomną kobietę, mieszkankę domu.

– Ratownicy zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych ewakuowali z budynku jedną osobę poszkodowaną bez funkcji życiowych – informuje Noemi Biel. – Przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej do czasu przejęcia osoby poszkodowanej przez zespół ratownictwa medycznego. Jednocześnie strażacy dogaszali tlące się wyposażenie wnętrz oraz oddymili pomieszczenia przy pomocy wentylatora osiowego. Niestety po długotrwałej reanimacji służby medyczne odstąpiły od czynności reanimacyjnych stwierdzając zgon kobiety.

Strażacy dodatkowo sprawdzili budynek kamerą termowizyjną, by upewnić się, że nigdzie nie tli się ogień, a później zakończyli akcję. Brały w niej udział 4 zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Ostrzeszowie, jeden zastęp z OSP w Kaliszkowicach Kaliskich oraz jeden zastęp z OSP w Mikstacie.

Podziel się:

Ostatnio dodane: