Do tragicznego odkrycia doszło na przystanku autobusowym przy ulicy Wańkowicza w Ostrowie Wielkopolskim. Znaleziono tam ciało około 40-letniego mężczyzny.
Według wstępnych ustaleń służb mężczyzna zmarł nagle, ale z przyczyn naturalnych – nie stwierdzono udziału osób trzecich w jego śmierci. Według jednej z hipotez mężczyzna zmarł wskutek zawału serca, jak nieoficjalnie dowiedział się portal „ostrow24 TV”.