Tragedia w Wielkopolsce. Kobieta utopiła się w rzece

Prosna fot. UM Kalisz

Kaliscy strażacy prowadzili akcję ratunkową nad Prosną, w Parku Miejskim. Otrzymali informację, że topią się tam dwie osoby: kobieta i nastolatek. Chłopiec zdołał sam dopłynąć do brzegu, niestety, kobiety nie udało się uratować.

Zgłoszenie o tonących służby otrzymały około godziny 17.00. Według relacji świadków chłopiec wpadł do wody, a kobieta, jego matka, ruszyła mu na pomoc. Chłopcu udało się samodzielnie wydostać na brzeg, niestety, kobieta zniknęła pod wodą.

Jak powiedział portalowi “kalisz24 INFO” kpt. Szymon Zieliński, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu, strażacy natychmiast po dotarciu nad rzekę podjęli działania poszukiwawcze. Mieli nadzieję, że jeśli kobietę uda się szybko znaleźć, to uda się też ją uratować.

Strażacy przy poszukiwaniach korzystali z łodzi oraz bosaków, dno Prosny przeszukiwał też nurek. Niestety, kobietę udało się odnaleźć dopiero po godzinie. Strażacy wyciągnęli ją na brzeg, ale na ratunek było już za późno. Lekarz mógł już tylko stwierdzić zgon.

Podziel się: