pogladowe-wizualizacje-przebudowy-torowiska-na-ulicach-wierzbiecice-i-28-czerwca-1956-

Torowisko na Wierzbięcicach i 28 Czerwca 1956r. idzie do remontu!

Rozstrzygnięcie przetargu na wykonanie w 2019, a rozpoczęcie prac w 2020 roku. Zarząd Transportu Miejskiego rozpoczyna przygotowania do przebudowy torowiska na Wierzbięcicach i 28 Czerwca.

Wniosek o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej już został złożony w Urzędzie Miasta Poznania. A gdy zerzwolenie stanie się faktem, rozpocznie się postępowanie przetargowe, które wyłoni wykonawcę przebudowy torowiska na ulicach Wierzbięcice i 28 Czerwca 1956 roku.

Inwestycja, niestety, nie obejmie całego torowiska, tylko te najbardziej zniszczone fragmenty: na odcinku od skrzyżowania Wierzbięcic z ul. ks. Jakuba Wujka do skrzyżowania ul. 28 Czerwca 1956 r. z ulicami Kilińskiego i Krzyżową.

– Dzięki inwestycji ma powstać torowisko o nowoczesnych parametrach technicznych i technologicznych, pozwalających na osiągnięcie odpowiedniej trwałości i stabilności – mówi Jan Gosiewski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu. – Zwiększy się bezpieczeństwo i komfort podróżowania, a poprzez ograniczenie emisji drgań i hałasu także jakość życia osób mieszkających w pobliżu trasy. Ponadto infrastruktura przystankowa zostanie przebudowana ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

W ramach inwestycji planuje się m.in. przebudowę istniejącej i budowę nowej sieci trakcyjnej, modernizację istniejących oraz budowę nowych przystanków tramwajowych, autobusowych i tramwajowo-autobusowych (w tym wspólnego węzła przesiadkowego w rejonie rynku Wildeckiego). Przebudowana również będzie infrastruktura drogowa. Powstaną nowe instalacje teletechniczne, w tym miejskiego monitoringu wizyjnego i systemu dynamicznej informacji pasażerskiej oraz parkingi Bike&Ride.

– Ogłoszenie przetargu planowane jest jeszcze w tym roku- wyjaśnia Jan Gosiewski. – Natomiast rozpoczęcie prac budowlanych w 2020 roku.

UMP, el

0 0 votes
Oceń artykuł

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze