policja fot. Sławek Wąchała

Tomasz K. zatrzymany. Były agent CBA ma usłyszeć zarzuty

Tomasz K., były agent CBA oraz były poseł PiS został zatrzymany w związku z nieprawidłowościami do jakich miało dochodzić w stowarzyszeniu Helper.

Słynny “agent Tomek” został zatrzymany na polecenie Prokuratury Regionalnej w Białymstoku. – Mogę potwierdzić tę informację, na polecenie Prokuratury Regionalnej w Białymstoku został zatrzymany Tomasz K. (…) Zostanie przewieziony do prokuratury, gdzie zostaną z nim przeprowadzone czynności – powiedział w TVN24 Paweł Sawoń, rzecznik prokuratury.

Jednocześnie nie chciał on zdradzić jakie konkretnie nowe zarzuty Tomasz K. może usłyszeć. W związku z nieprawidłowościami do jakich miało dochodzić w stowarzyszeniu Helper, były agent CBA usłyszał sześć zarzutów już w listopadzie zeszłego roku. W sumie zarzuty w związku z działalnością stowarzyszenia usłyszało już około 30 osób.

Stowarzyszenie Helper miało pomagać m.in. osobom niepełnosprawnym intelektualnie. Na swoją działalność otrzymywało dotacje państwowe. Prokuratura sprawdza teraz czy pieniądze te były wydawane należycie.

Dodaj komentarz

avatar