VIII Toast za Zwycięstwo: koncert Luxtorpedy

16 lutego 1919 roku zakończyło się zwycięskie Powstanie Wielkopolskie. Z tej okazji 8 lutego już po raz ósmy w Auli Artis rozpocznie się impreza “Toast za Zwycięstwo”.

“Toast za Zwycięstwo” to wydarzenie mające na celu radosne świętowanie i upamiętnienie rocznicy zwycięskiego zakończenia Powstania Wielkopolskiego, czyli największego spośród wygranych polskich zrywów narodowowyzwoleńczych. Impreza odbywa się w Poznaniu cyklicznie od 2012 roku, zawsze w okolicach 16 lutego, czyli kolejnych rocznic rozejmu w Trewirze z 1919 roku. Do tej pory odbyło się już siedem edycji Toastu.

W tym roku wydarzenie rozpocznie się od wystawy zdjęć z czasów powstania oraz pokazu filmów krótkometrażowych o Powstaniu. Następnie, po oficjalnym otwarciu i przemówieniach zaproszonych gości, zagra Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych z Poznania.

Po krótkim supporcie ze strony Szenfi a.k.a Krzych, znanego z występów na poprzednich Toastach, na scenie pojawi się główna gwiazda wieczoru czyli Luxtorpeda. Po koncercie natomiast rozpocznie się uroczysty bankiet, na którym zostanie wzniesiony tradycyjny Toast Zwycięstwa za bohaterskich powstańców. Po bankiecie, o godzinie 23.30, rozpocznie się after party w Blue Note, gdzie zagra jak co roku Dj Deoxyryboza.

PROGRAM WYDARZENIA:
Start 18.00: wystawa (hol Auli) – zdjęcia z czasów Powstania Wielkopolskiego + projekcja filmów krótkometrażowych o Powstaniu

Oficjalne otwarcie 19.30 (przemówienia)
Koncert 19.45: Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych z Poznania
Koncert 20.30: Luxtorpeda (support: Krzych)
Bankiet: 22.00

Tegoroczny Toast za Zwycięstwo jest efektem wspólnej pracy kilku środowisk: głównego organizatora Fundacja Restituta wsparli KoLiber Poznań oraz Projekt Poznań, a honorowy patronat nad wydarzeniem objął Sekretarz Stanu MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk.

Bilety 10 zł – 30 zł.

Mat. pras., el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze