Tłumy na Zlocie Czerwonych Samochodów w Poznaniu (ZDJĘCIA)

Zlot czerwonych samochodów 2023 fot. K. Adamska

Kilkadziesiąt samochodów strażackich, profesjonalny sprzęt, auta policyjne, inspekcji transportu drogowego, konkursy, zabawy i dmuchańce dla dzieci – wszystko to przyciągnęło na plac Marka na MTP już od rana prawdziwe tłuumy poznaniaków. I to mimo upału!

Głównymi bohaterami imprezy są oczywiście samochody strażackie należące do Ochotniczych Straży Pożarnych i prywatnych kolekcjonerów, których przyjechało pod iglicę prawie 90. O godzinie 10.00, zgodnie z zapowiedzią Krzysztofa Smugały z Fundacji Strażacy Wielkopolska, wyruszyły w paradzie sprzed stadionu przy Bułgarskiej i ulicą Grunwaldzką dotarły na MTP. Tego dnia nie wyjeżdżają do wypadków, zalań i pożarów, a wszyscy zainteresowani mogą podziwiać tak same samochody, jak i ich wyposażenie.

A jest co podziwiać: na MTP można zobaczyć samochody strażackie w wersji mini, które towarzyszą pokazom dziecięcych drużyn pożarniczych, jest też po raz pierwszy samochód amerykańskich strażaków z prywatnej kolekcji. Wśród dodatkowych atrakcji są pokazy akcji ratunkowych, wystawy specjalistycznego sprzętu najnowszej generacji, a także mnóstwo konkursów i zabaw dla najmłodszych miłośników straży pożarnej. Nie brakuje elementów edukacyjnych – młodzi ludzie przy okazji konkursów i zabaw dowiadują się, jak postępować w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia i jak udzielać pierwszej pomocy.

Czerwone samochody na Międzynarodowych Targach Poznańskich można podziwiać do godziny 17.00. Wstęp jest bezpłatny.

Podziel się: