Tlenek węgla w budynku mieszkalnym. Trzy osoby w szpitalu

czad fot. OSP Pysząca

Niewiele brakowało do tragedii w jednym z budynków przy ulicy Młyńskiej w Śremie. Trzy osoby, w tym dwoje dzieci, zatruły się czadem i trafiły do szpitala. Tylko dzięki czujności sąsiadów nikt nie zginął.

20 listopada wieczorem, o godzinie 20.53, śremscy strażacy zostali wezwani do jednego z budynków przy ulicy Młyńskiej. Jak informuje „Głos Wielkopolski”, zgłaszający podejrzewali zatrucie tlenkiem węgla, dlatego strażacy z KP PSP Śrem oraz OSP Pysząca wzięli ze sobą odpowiedni sprzęt.

Okazało się, że na miejscu rzeczywiście doszło do zatrucia tlenkiem węgla, a źródłem czadu był niesprawny piec. Strażacy zamknęli dopływ gazu do budynku, wyłączyli piec i ewakuowali mieszkańców dwunastu mieszkań znajdujących się w budynku. Jeszcze przed przyjazdem strażaków na miejscu pojawili się ratownicy medyczni, którzy zabrali do szpitala trzy osoby podtrute czadem – w tym dwoje dzieci.

Po zakończeniu akcji mieszkańcy wrócili do domu. Jednak strażacy przypominają przy tej okazji, że trzeba zwracać szczególną uwagę na stan pieców oraz kominów w swoich domach. Warto jest mieć czujkę czadu, jednak najważniejsze jest to, by odpowiednio zadbać o sprawność swoich urządzeń. Zwłaszcza gdy zbliża się sezon grzewczy.

Podziel się: