Pedro Tiba fot. Marcin Rajczak Lech Poznań

Tiba przedłużył kontrakt z Lechem Poznań

Umowa będzie obowiązywać do czerwca 2022 z opcją przedłużenia o kolejny rok. 31-letni pomocnik jest piłkarzem Lecha Poznań od lipca 2018 roku – podpisał trzyletni kontrakt, który wygasłby w czerwcu przyszłego roku.

– Zakochałem się w tym klubie od pierwszych dni, dlatego uważam, że ta decyzja była z obu stron logiczna, bo tworzymy z Lechem zgodne małżeństwo. Nigdy nawet nie myślałem o tym, żeby opuścić ten klub, dlatego chciałem tu zostać, dalej dawać z siebie wszystko i grać jak najlepiej – mówi zawodnik Kolejorza.

Portugalczyk jest obecnie podstawowym zawodnikiem Kolejorza, więc nie może dziwić fakt, że obie strony już teraz usiadły do rozmów o przedłużeniu umowy.

– Pedro jest kluczową postacią naszej drużyny, dlatego bardzo zależało nam na przedłużeniu jego kontraktu. Tiba dzięki tylu latom spędzonym na hiszpańskich czy portugalskich boiskach pomaga naszym wychowankom wchodzącym do pierwszej drużyny. Było to dobrze widać już w poprzednim sezonie, kiedy w zespole bardzo dobrze wyglądało połączenie doświadczenia z młodością – mówi Tomasz Rząsa, dyrektor sportowy Lecha Poznań.

Lechita rozegrał dla niebiesko-białych 76 spotkań, w których zdobył sześć bramek i zanotował dwanaście asyst.
– Gra w Kolejorzu od początku pozwalała mi spełniać się jako piłkarzowi. Za każdym razem, gdy zakładałem koszulkę tego klubu, to czułem, z jak dużą wiążę się to odpowiedzialnością. Wszyscy kibice wiedzą zresztą, że niezależnie od tego, czy jest dobrze czy źle, zostawiam zawsze całe serce na boisku. Ponadto jestem też zadowolony i dumny z tego, że mogę pomagać młodszym zawodnikom w ich rozwoju – zapewnia Pedro Tiba. – Zakochałem się w tym klubie od pierwszych dni, dlatego uważam, że ta decyzja była z obu stron logiczna, bo tworzymy z Lechem zgodne małżeństwo. Nigdy nawet nie myślałem o tym, żeby opuścić to miejsce, dlatego chciałem tu zostać, dalej dawać z siebie wszystko i grać jak najlepiej.

Nowa umowa Portugalczyka będzie obowiązywać do czerwca 2022 z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Lech Poznań, el

Dodaj komentarz

avatar