Terytorialsi z Wielkopolski pomagali wolontariuszom Szlachetnej Paczki

terytorialsi i Szlachetna Paczka fot. 12WBOT

To już kolejny rok, kiedy żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej włączają się w akcję Szlachetnej Paczki. Zwłaszcza przy prezentach większych rozmiarów, jak meble czy sprzęt AGD pomoc terytorialsów jest bezcenna.

Szlachetna Paczka to jeden z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce – wolontariusze akcji szukają rodzin potrzebujących pomocy – i darczyńców, którzy chcieliby tym rodzinom zaoferować pomoc. Później zebrane dary trzeba dostarczyć i tu właśnie nieocenieni okazują się terytorialsi, którzy co roku pomagają wolontariuszom w pakowaniu i dostarczaniu paczek do wskazanych rodzin.

W tym roku żołnierze 125. blp z Leszna oraz terytorialsi ze 124. blp ze Śremu pomagali w powiecie kościańskim i leszczyńskim, gdzie do pomocy zakwalifikowało się ponad 30 rodzin. Pojechały do nich paczki z żywnością, artykułami chemicznymi czy odzieżą, ale też większe prezenty, jak łóżko czy sprzęt AGD.

– Nie wyobrażam sobie, że moglibyśmy odpuścić „Weekend Cudów Szlachetnej Paczki” – zapewnia kpr. Łukasz Kiełbasiński z 12WBOT. – To już dla nas piękna tradycja, którą chcemy kontynuować. Pomaganie mamy we krwi. Prezenty, które pomagamy dostarczać do rodzin bywają ciężkie i tutaj przydadzą się silne, żołnierskie ręce. Szczęście tych rodzin jest zarówno dla nas, jak i wolontariuszy bezcenne.

Podziel się:

Ostatnio dodane: