Teatr Muzyczny zaprasza na Salon Poezji z Antonim Liberą

Antoni Libera fot. Teatr Muzyczny

To już 65. odsłona Salonu Poezji. Tym razem jego gościem będzie pisarz, tłumacz i reżyser teatralny, Antoni Libera, który przeczyta wybór swoich przekładów poetyckich od Sofoklesa do Becketta.

Antoni Libera jest autorem m.in. powieści „Madame” (Znak 1998), prozy autobiograficznej Godot i jego cień (Znak 2009), tryptyku nowelistycznego „Niech się panu darzy” (Więź 2013), a także esejów i szkiców literackich „Błogosławieństwo Becketta i inne wyznania literackie” (Sic! 2004). Tłumacz i znawca twórczości Samuela Becketta, którego znaczną część dorobku wydał w dwutomowej edycji „Utwory wybrane” (PIW 2017).

Wraz z Januszem Pydą OP opublikował też dialogi o teatrze Becketta pt. „Jesteście na Ziemi, na to rady nie ma!” (PIW 2015). Poza tym przełożył i opracował komplet tragedii Sofoklesa (PIW 2018), wybór tragedii Racine’a (PIW 2019), tragedie „rzymskie” Szekspira (PIW 2021) oraz kanon poezji Hölderlina i Kawafisa.

Wydarzeniu towarzyszy promocja pierwszego tomu tłumaczeń A. Libery „Tragedii rzymskich” Williama Shakespeare’a wydanych nakładem PIW Państwowego Instytutu Wydawniczego. Program muzyczny przygotuje saksofonista Jakub Marciniak.

Teatr Muzyczny zaprasza w sobotę 16 października o godz. 12.00. Bilety dostępne są w kasie teatru oraz online na www.teatr-muzyczny.pl i Bilety24.pl.

Źródło: Teatr Muzyczny

Podziel się: