Taksówkarz okradziony podczas kursu. Interweniowała policja

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Wszystko zaczęło się od zlecenia, które 19 sierpnia przyjął jeden z wrzesińskich taksówkarzy. Miał zabrać dwie kobiety z bagażem z jednego z osiedli mieszkaniowych.

Na początku wszystko wyglądało zwyczajnie: taksówkarz podjechał w umówione miejsce, by zabrać kobiety razem z ich rzeczami, które odebrały od swojej znajomej. Do taksówki odprowadzili je kobieta i mężczyzna.
– Kiedy taksówkarz odwiózł kobiety pod ich domowy adres, to one chciały zapłacić za wykonaną usługę. I wtedy okazało się, że mężczyzna nie miał schowanej wcześniej w drzwiach saszetki, w której miał swój utarg – wyjaśnia Adam Wojciński, oficer prasowy KPP we Wrześni. – W związku z tym postanowił wspólnie podjechać pod wcześniejszy adres. Osoby, od których odbierane były rzeczy, stanowczo zaprzeczyły, aby miały coś wspólnego ze zniknięciem saszetki.

Między kobietami a taksówkarzem wywiązał się spór i w efekcie wezwali policję, która przesłuchała wszystkich obecnych na miejscu zdarzenia – czyli podczas pakowania rzeczy dwóch kobiet do taksówki. W efekcie policjanci zatrzymali mężczyznę, który odprowadzał kobiety do taksówki, a jego towarzyszka została wezwana w charakterze świadka.

– W trakcie składania wyjaśnień 19-latka przyznała się do wspólnej kradzieży saszetki, której wartość została oszacowana na 1070 złotych – mówi Adam Wojciński. – Plan zakładał, że podczas załadunku rzeczy 19-latek ukradnie z samochodu portfel lub, jak w tym przypadku, saszetkę z pieniędzmi. Całość, a nawet więcej niż skradzione mienie, zostało odzyskane. W torbie, w której schowana była saszetka, znajdowały się także środki odurzające o wadze ponad 10 gram. Wykonany test narkotykowy wykazał, że była to marihuana należąca do mieszkanki Wrześni. Ten w założeniu sprawców „idealny plan” zakończył się postawieniem zarzutu kradzieży dla wrześnianina oraz kradzieży i posiadania środków odurzających dla 19-latki.

Źródło: KPP Września

Podziel się: