Szybki ślub? Tylko na Ukrainie!

wesele fot. pexels pixabay
Tam można zawrzeć małżeństwo w ciągu doby, a nie tak jak w Polsce – czekać 30 dni. I całkiem sporo Polaków korzysta z tej możliwości.

Jak podała Polska Agencja Prasowa, ukraińskie Ministerstwo Sprawiedliwości poinformowało o ponad 650 naszych rodakach, którzy w ubiegłym roku zdecydowali się skorzystać z tej oferty. Wprawdzie oferta została przygotowana na potrzeby uczestników operacji antyterrorystycznej w Donbasie, ale cieszy się dużym zainteresowaniem właśnie cudzoziemców i małżeństw mieszanych.

Powodem jest właśnie łatwość i szybkość zawarcia związku: para zapisuje się na termin ślubu przez telefon, a dzień wcześniej musi przynieść wszystkie potrzebne dokumenty. usługa „ślub w ciągu doby” działa w 75 miastach Ukrainy, więc problemów z wyborem dogodnego terminu raczej nie ma. Nie bez znaczenia jest też koszt ślubu: 3,7 tys. hrywien to około 485 zł.

W przypadku cudzoziemców termin nieco się wydłuża, bo złożone dokumenty musi przeanalizować państwowa służba migracyjna. Dlatego cudzoziemcy muszą złożyć dokumenty kilka dni wcześniej. Ale i tak chętnych nie brakuje: od 2016 roku, czyli od czasu uruchomienia projektu, pobrało się w ten sposób około 112,5 tys. par.

 

Podziel się:

Ostatnio dodane: