wtorek, 5 grudnia, 2023

Szpital wstrzymał odwiedziny na niektórych oddziałach

Szpital Wojewódzki opublikował na swojej stronie komunikat, w którym poinformował, że w związku ze wzmożoną zachorowalnością na SARS-CoV-2 wstrzymuje odwiedziny w niektórych oddziałach, a w pozostałych wprowadza dodatkowe obostrzenia.

Nowe zasady obowiązują od 27 października, a szpital tłumaczy je troską o bezpieczeństwo i komfort pacjentów.
“Z dniem 27.10.2023 r. wprowadzamy wstrzymanie odwiedzin w następujących Oddziałach” – czytamy na stronie szpitala – “Oddziale Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Diabetologicznym, Oddziale Internistyczno-Kardiologicznym z Pododdziałem Intensywnego Nadzoru Internistyczno-Kardiologicznego. Dodatkowo ze względu na potencjalne ryzyko zakażenia u pacjentów po przeszczepach wprowadza się wstrzymanie odwiedzin w Oddziale Transplantologii i Chirurgii Ogólnej”.

Szpital wprowadził też ze względów epidemiologicznych zakaz odwiedzin pacjentów poddanych izolacji oraz też dodatkowe obostrzenia w pozostałych oddziałach: odwiedziny jednej osoby na raz u pacjenta, tylko w wyznaczonych godzinach, chyba że mają miejsce wyjątkowe okoliczności, jak nagłe pogorszenie stanu pacjenta, i zgodę na odwiedziny wyda ordynator lub lekarz dyżurny. Wszyscy odwiedzający muszą przed wejściem na oddział zdezynfekować ręce, a także przed i po kontakcie z pacjentem oraz po opuszczeniu oddziału oraz zakryć przy pomocy maseczki ust i nosa podczas kontaktu z pacjentem. Osoby z objawami infekcji dróg oddechowych nie będą mogły odwiedzać pacjenta.

Wstrzymanie odwiedzin obowiązuje do czasu ustania zagrożenia epidemiologicznego, a władze szpitala proszą o stosowanie się do powyższych zasad.

Źródło: Szpital Wojewódzki w Poznaniu
Strona głównaWiadomości z Poznania i powiatu poznańskiegoSzpital wstrzymał odwiedziny na niektórych oddziałach