Szpital w Kościanie zyska nowoczesny sprzęt medyczny. “Urządzenia na pewno bardzo przydadzą się lekarzom i pacjentom”

dofinansowanie dla szpitala w Kościanie fot. UMWW

Oddział wewnętrzny, pracownia endoskopii, blok operacyjny, rehabilitacja i fizjoterapia – szpital w Kościanie zyska nowoczesny sprzęt medyczny wartości prawie 1,7 mln zł. Marszałek Marek Woźniak podpisał umowę z dyrektorem placówki.

13 września Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego oraz Wojciech Maćkowiak, dyrektor Samodzielnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kościanie, podpisali umowę, która umożliwi lecznicy pozyskanie unijnych środków w wysokości prawie 1,7 mln zł z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014+. W spotkaniu wzięła również udział Dorota Słowińska, wicestarosta kościański.

Nowy sprzęt, między innymi aparat USG, rejestratory holterowskie, aparaty do laseroterapii, ultradźwięków czy magnetoterapii, dostaną oddział wewnętrzny, pracownia endoskopii, blok operacyjny, oddział rehabilitacji oraz pracownie fizjoterapii szpitala.

– Dobra opieka zdrowotna bez nowoczesnych urządzeń diagnostycznych i terapeutycznych nie jest możliwa – podkreślił Marek Woźniak. – W Kościanie te urządzenia na pewno bardzo przydadzą się lekarzom i pacjentom. Uważamy, że ochrona zdrowia jest tą dziedziną, która powinna otrzymać od nas wsparcie, dlatego unijne środki trafiają do szpitali klinicznych, wojewódzkich, miejskich i powiatowych w całej Wielkopolsce.

Dodatkowe pieniądze, które mógł przekazać zarząd województwa, to efekt zwiększenia alokacji na Działanie 9.1 “Inwestycje w infrastrukturę zdrowotną i społeczną”, Poddziałanie 9.1.1 “Infrastruktura ochrony zdrowia” na poziomie ponad 140 mln zł. Całkowita kwota dofinansowań w ramach Poddziałania 9.1.1 wynosi prawie 690 mln zł.

Źródło: UMWW

Podziel się: