piątek, 23 lutego, 2024

Szlaki w Wielkopolskim Parku Narodowym znów otwarte. Ale nie wszystkie

Wielkopolski Park Narodowy poinformował na swojej stronie, że szlaki turystyczne, zamknięte 5 stycznia, ponownie są udrożnione i otwarte. Jednak nie wszystkie.

Ponownie można korzystać z odcinków szlaków w obwodach ochronnych Wypalanki: szlaku zielonego oraz trasy rowerowej od Rosnówka (ogrodzenie stadniny Wechta) do drogi publicznej i parking Trzebaw-Wypalanki (do tzw. grzybka) oraz szlaku zielonego, trasy wokół Stęszewa i Aktywna Trójka na odcinku od przejścia pod torami kolejowymi w Dębienku aż do wyjścia z terenu WPN przy stadionie sportowym Stęszewie.

Natomiast zamknięte pozostają wybrane odcinki w obwodach ochronnych Wiry oraz Wypalanki: szlak zielony od przejścia pod torami kolejowymi w Dębienku do końca rezerwatu Suche zbocza (odcinek około 300 metrów) oraz łącznik – skrót szlaku zielonego w uroczysku Lipno (odcinek około 350 metrów).

“Szlaki zostają zamknięte ze względu na obecność po wichurach licznie połamanych drzew i zwisających gałęzi i zostaną udostępnione zaraz po ich udrożnieniu” – informuje WPN we komunikacie. “Dyrekcja WPN zwraca się z prośbą o zachowanie szczególnej ostrożności, podczas wędrówki po szlakach, zwłaszcza podczas ekstremalnych warunków pogodowych”.

Źródło: WPN
Strona głównaPoznańSzlaki w Wielkopolskim Parku Narodowym znów otwarte. Ale nie wszystkie