Szlachetna Paczka fot. Szkoła Policji w Pile

Szlachetna Paczka od Szkoły Policji

Zapas węgla na całą zimę, słodycze i ulubiona kawa – wszystko to dostała pani Genowefa z powiatu pilskiego w ramach Szlachetnej Paczki. Paczkę, a raczej cały stos paczek, przygotowali dla niej pracownicy, funkcjonariusze i słuchacze Szkoły Policji w Pile.

Szlachetna Paczka to akcja, podczas której potrzeby osób wymagających wsparcia są starannie diagnozowane – by później dostali oni dokładnie to, czego im potrzeba. Darczyńcy pomagają konkretnym podopiecznym – a Szkoła Policji w Pile przygotowała pomoc dla pani Genowefy z powiatu pilskiego. I chociaż pani Genowefa wiedziała, że dostanie pomoc w ramach Szlachetnej Paczki – to jednak nie spodziewała się, że będzie tego aż tyle…

„Przekazanie przygotowanych paczek pani Genowefie był cudownym dniem” – informuje Szkoła Policji. – „Ujrzenie na własne oczy ogromu szczęścia, wdzięczności i łez wzruszenia nie jest porównywalne żadną miarą. Pani Genowefa z podekscytowaniem i poruszeniem oczekiwała na wniesienie podarunków, w których zebranie zaangażowani byli funkcjonariusze, pracownicy i słuchacze Szkoły Policji w Pile. Było to spore wyzwanie, ponieważ trzeba było wspinać się na piętro, po stromych schodach. Starsza pani nie kryła łez wzruszenia, ponieważ nikt dawno nie sprawił jej takiej ogromnej radości. Ilość paczek, które zobaczyła, przyprawiła ją o przysłowiowy „zawrót głowy”. Najbardziej ucieszyła się z ulubionej kawy, którą sama mieli przed zaparzeniem. Zaskoczył ją też zapas węgla na zimę”.

W tej edycji Szlachetnej Paczki pomocą objętych zostało 17010 rodzin. W pomoc zaangażowało się ponad 520 tys. Darczyńców, a wśród nich znaleźli się pracownicy, funkcjonariusze oraz słuchacze realizujący szkolenia w Szkole Policji w Pile.
„To mądra pomoc polegająca na nawiązaniu relacji z drugim człowiekiem, który potrzebuje uwagi i zainteresowania” – podsumowuje placówka. – „Dzięki osobom, które włączyły się w akcję, osoby dotknięte nieszczęściem wiedzą, że jest ktoś, kto ich dostrzegł i w nich wierzy. Odzyskanie nadziei na zmianę w życiu to najlepszy prezent, jaki mogliśmy sprawić w ten świąteczny czas”.

 

0 0 votes
Oceń artykuł

Źródło: Szkoła Policji w Pile

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze