Szkoły nadal zamknięte?

Maciej Kopeć, wiceminister edukacji, ogłosił dziś, że nie zostały jeszcze podjęte decyzje, czy pozostałe szkoły i placówki zostaną otwarte przed końcem roku. Z informacji Wirtualnej Polski wynika, że ograniczenie funkcjonowania szkół będzie obowiązywało aż do wakacji.

Podczas swojej środowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zapowiadał, że decyzja o tym, jak będzie wyglądało odmrażanie oświaty, zostanie podana w późniejszym terminie. Dziś zastępca ministra edukacji powiedział tylko, że jeśli chodzi o uruchomienie szkół i placówek do 26 czerwca, to takie decyzje nie zostały jeszcze podjęte. Zapewnił jednak, że wkrótce ukaże się rozporządzenie na ten temat.

Na razie więc wiadomo jedynie, że od 25 maja dzieci z klas 1-3 będą mogły pójść do szkół na zajęcia opiekuńcze – nie lekcje. Natomiast starsi uczniowie, ósmoklasiści i maturzyści, będą tam mogli pojawić się na konsultacjach przed egzaminami. Natomiast od 1 czerwca z konsultacji – na przykład po to, by poprawić oceny przed końcem roku – będą mogli skorzystać pozostali uczniowie.

Aktualizacja, godz. 16.00: MEN podał, że szkoły zostają zamknięte do 7 czerwca.

el