Szkoły do Hymnu, czyli wspólne śpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”

Ministerstwo Edukacji Narodowej zaprasza 8 listopada wszystkie szkoły i przedszkola do wspólnego odśpiewania hymnu dokładnie o 11.11. W Poznaniu hymn zostanie odśpiewany w holu Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Ogólnopolska akcja “Szkoły do Hymnu” przygotowana przez MEN to kontynuacja ubiegłorocznej akcji „Rekord dla Niepodległej”, w której wzięli udział uczniowie oraz nauczyciele z blisko 24 tys. placówek w kraju i za granicą. Także i w tym roku ministerstwo zaprasza wszystkie placówki edukacyjne do wspólnego odśpiewania czterech zwrotek hymnu 8 listopada o godzinie 11.11.

– 11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju – napisał w liście do dyrektorów Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski.

W Poznaniu hymn o 11.11 zostanie odśpiewany w holu Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego dzięki Rafałowi Renzowi, jednemu z pracowników Wielkopolskiego Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Ponieważ pan Rafał jest absolwentem Akademii Muzycznej, a w urzędzie jest fortepian, to zaproponował takie własnie uczczenie zbliżającego śię Święta Niepodległości. W ten sposób urzędnicy WUW dadzą wszystkim dobry przykład.

Wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe, które zgłoszą swój udział w akcji otrzymają pamiątkowy dyplom. Wystarczy do czwartku, 7 listopada do godz. 15:00, zgłosić swój udział na stronie MEN w w Systemie Informacji Oświatowej (zakładka „Ankieta”).

MEN, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze