Szkolenia biznesowe w Poznaniu

Pandemia koronawirusa wpłynęła na funkcjonowanie niemalże wszystkich branż i dziedzin gospodarki. Biznes przechodzi szybkie i głębokie przeobrażenie, a w raz z tymi przeobrażeniami pojawiają się nowe, inne wymagania względem pracowników przedsiębiorstw.

Sprawdzamy jak zmienił się rynek i jakie szkolenia zyskują na popularności w Poznaniu. Omawiamy jak wybierać szkolenia, aby przynosiły one wysoki zwrot z inwestycji.

Wpływ pandemii na gospodarkę

Dla wielu branż koronawirus stanowi ogromne wyzwanie wymagające przebudowy modelu działania, nie tylko w zakresie codziennej pracy biura czy zakładu produkcyjnego, ale również modelu biznesowego. Wiele z łańcuchów dostaw, które do tej pory funkcjonowały niezakłócone od lat, okazało się mało odporne na kolejne lockdowny nakładane na gospodarki krajowe na całym świecie.

Koronawirus przyniósł jednak również gwałtowny rozwój niektórych branż. Niewątpliwie jedną z branż, dla których epidemia stanowi silny bodziec rozwojowy to e-commerce – handel internetowy w roku 2020 i na początku 2021 rósł w dwucyfrowym tempie. Podobnie dzieje się w marketingu internetowym, ale również wielu obszarach TSL (transport, spedycja, logistyka) czy też farmacji i przemysłu kosmetycznego. Wszystkie te branże posiadają silnych reprezentantów w Poznaniu oraz okolicach.

Nic dziwnego, że rozwój ten przyciąga kolejnych przedsiębiorców gotowych spróbować swoich sił w wymienionych branżach. Za ich potrzebami podąża również rynek szkoleń, kursów czy też warsztatów dla biznesu. Na popularności zyskują szkolenia takie jak marketing internetowy, pozycjonowanie stron internetowych (z ang. SEO), copywriting czy wykorzystanie programów reklamowych Google Ads czy Facebook.

Analiza ofert szkoleń i kursów w Poznaniu, a także liczba zapytań w wyszukiwarkach o konkretne tematy szkoleń pokazuje, że na popularności zyskują również szkolenia dotyczące pracy zdalnej i zarządzania czasem pracy, szkolenia dotyczące narzędzi wykorzystywanych w pracy zdalnej, jak MS Teams, Zoom itp.

Najpopularniejsze szkolenia w Poznaniu

Rynek szkoleń i kursów przechodzi liczne zmiany. Przede wszystkim wiele ze szkoleń organizowanych stacjonarnie, w Poznaniu i okolicach, przeniosło się do sieci Internet. Oferta szkoleń online urosła w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy kilkanaście razy. Wciąż jednak niektóre tematy wymagają przeprowadzania zajęć stacjonarnych, umożliwiających bezpośredni kontakt trenera i uczestników.

Jakie szkolenia cieszą się największą i niesłabnącą popularnością w Poznaniu? Są to tak zwane ever greeny, czyli szkolenia menedżerskie (np. dotyczące tworzenia i zarządzania zespołem, umiejętności przywódczych itp.), szkolenia unijne dotyczące pozyskiwania i wykorzystania funduszy unijnych do rozwoju przedsiębiorstw, szkolenia z programu Excel, a także wszelkiego typu szkolenia kadrowe (np. czas pracy, rekrutacja i selekcja pracowników, prawo pracy, mobbing i przeciwdziałanie dyskryminacji w miejscu pracy…), księgowe i podatkowe (zmiany w podatkach, szkolenia dotyczące podatku VAT, CIT oraz PIT, cen transferowych i MDR…). Bardzo dużym powodzeniem od lat cieszą się też kursy i szkolenia dla działów IT, dotyczące programowania oraz zarządzania infrastrukturą IT, a od 2018 roku niesłabnącą popularnością cieszą się również szkolenia i kursy dotyczące ochrony danych osobowych. Wprowadzenie przepisów RODO stworzyło ogromny rynek na usługi szkoleniowe oraz doradzę w tej dziedzinie i wydaje się, że temat ten wciąż będzie cieszył się zainteresowaniem. Nadchodzące szkolenia w Poznaniu znajdziemy na https://eventis.pl/szkolenia/poznan.

Czym kierować się wybierając kursy i szkolenia w Poznaniu?

Przede wszystkim warto poświęcić czas na analizę potrzeb szkoleniowych oraz luk kompetencyjnych. Pozwoli to dobrze określić nasze oczekiwania i na tej podstawie rozpocząć poszukiwania właściwej oferty. Szukając szkolenia czy kursu w Poznaniu warto korzystać z internetowych baz szkoleń. Szkolenia w Poznaniu znajdziemy między innymi w serwisie Eventis.pl, który gromadzi informacje o nadchodzących szkoleniach, kursach, konferencjach i warsztatach w całym kraju, a następnie przygotowuje zestawienia tematyczne i powiązane z daną lokalizacją. Umożliwia to szybkie zorientowanie się w ofercie rynku szkoleniowego, poznanie terminów i programów kursów i szkoleń, a także ich cen. Porównywanie ofert szkoleń i kursów jest jednym z najlepszych rozwiązań, aby zapewnić wysoki zwrot z inwestycji w kapitał ludzki i wiedzę. Szkolenia od różnych organizatorów różnią się nie tylko programem czy miejscem, ale też występują znaczne różnice cenowe w zależności od organizatora – porównanie ofert pozwala wybrać najlepsze pod względem merytorycznym i kosztowym.

Na co zwracać uwagę wybierając szkolenie? Przede wszystkim na program i formę zajęć. Na ile tematyka, którą chcemy rozwinąć odzwierciedlona jest w programie zajęć, ale też w jaki sposób będzie prezentowana. Czy będzie to pokaz slajdów czy może analiza przypadków z życia bądź ćwiczenia? Warto sprawdzić to zanim dokonamy wyboru. Warto również zapoznać się z sylwetkami prelegentów i trenerów – przeanalizować ich doświadczenie praktyczne, ale również doświadczenie w prowadzeniu kursów i szkoleń.

Pamiętajmy przy tym, że w dzisiejszych czasach nie jesteśmy skazani jedynie na szkolenia i kursy odbywające się w Poznaniu – wiele tematów szkoleń może być efektywnie zorganizowana w postaci zajęć zdalnych. Warto korzystać z tej możliwości.

Artykuł sponsorowany

Podziel się: