szkoła Zakątek fot. szkoła Zakątek

Szkoła Zakątek zbiera na nowe urządzenie dla swoich uczniów. Kto może pomóc?

Innowalk to sprzęt, który pozwala osobom niechodzącym doświadczyć „chodzenia” i jest niezwykle przydatne przy rehabilitacji takich osób. Dlatego szkoła postanowiła zorganizować zbiórkę, by go kupić dla swoich uczniów.

Szkoła Zakątek to wyjątkowa placówka: uczęszczają do niej dzieci, które same nie chodzą, nie siedzą i nie jedzą. Nie potrafią też czytać i wykonywać wielu zajęć manualnych, bo ogranicza ich niepełnosprawność, są uzależnieni od pomocy innych ludzi. To dla takich dzieci 18 la temu powstała Szkoła Zakątek, placówka, która zapewnia im najlepszy możliwy rozwój, zajęcia terapeutyczne i rehabilitację.

I właśnie w rehabilitacji Innowalk byłby bardzo przydatny.
„Innowalk pozwala na zajęcie pozycji wysokiej, prawie stojącej, która pomaga m.in. w krążeniu, pracy jelit, uruchamia kończyny dolne do pracy naprzemiennej z możliwością czucia podłoża. Uruchamia ruch naprzemienny kończyn górnych. Ciało wykonuje takie ruchy, jakie my wykonujemy w naszych codziennych czynnościach” – wyjaśnia Elżbieta Ślusarska, dyrektor szkoły, w opisie zbiórki. – „Nasi uczniowie w Innowalk-u zajmują bezpieczną pozycję, ich ciało jest odpowiednio podtrzymywane i zabezpieczone, a automat wykonuje ruchy naprzemienne, uruchamiając potencjał użytkownika, reagując na napięcia i ewentualne ataki epilepsji. Przekonaliśmy się, że terapeuta, pomimo usilnych starań, nie jest w stanie zastąpić tej maszyny w zakresie jej działania. Byłby bardzo pomocnym narzędziem w codziennej rehabilitacji”.

Szkoła zna zalety urządzenia, ponieważ obecnie je wynajmuje. Ale ponieważ Innowalk jest tak przydatny, chciałaby go mieć na stałe. Niestety, koszt kupna to 170 tys. zł i szkoły na taki zakup nie stać. Dlatego postanowiła zorganizować zbiórkę na siepomaga.pl, by zebrać na to pieniądze.

„Jako dyrektor szkoły marzę o tym, aby moi uczniowie mieli możliwość korzystania z tego sprzętu” – podsumowała dyrektor. A na profilu FB szkoły można zobaczyć filmik, który pokazuje, jak działa Innowalk i wspomóc tę inicjatywę.

Źródło: Szkoła Zakątek