Szkoła specjalna przy Dąbrowskiego już po remoncie. „Znacznie poprawiły się warunki nauki uczniów”

zabytkowa szkoła po remoncie fot. UMP

Wyremontowane łazienki, przebudowana klatka schodowa, odnowiona elewacja i nowe rośliny w ogródku. W zabytkowym budynku Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 107 przy ul. Dąbrowskiego zakończył się remont.

Budynek szkoły powstał w latach 80. XIX wieku i jest wpisany do rejestru zabytków, więc remont, a częściowo także przebudowa, nie była łatwym zadaniem. To tak naprawdę kompleks dwóch budynków i portierni, a wyremontowany został budynek „A”, znajdujący się od ulicy. Przebudowano tam łazienki, stołówkę dla uczniów, a także pokój nauczycielski, sekretariat oraz gabinety dyrektora i wicedyrektora. Klatka schodowa została całkowicie przebudowana i zamontowano tam windę, dzięki której uczniom z niepełnosprawnościami znacznie łatwiej się poruszać między piętrami.

Wymieniono także stropy, wyremontowano dach i odnowiono elewację. remont przeszedł także ogródek znajdujący się przed budynkiem: został uporządkowany, pojawiły się nowe nasadzenia, jest też nowe ogrodzenie. Dzięki remontowi budynek jest teraz znacznie lepiej dopasowany do potrzeb niepełnosprawnych uczniów szkoły. Dużo lepsze warunki pracy mają teraz także opiekunowie i nauczyciele pracujący w szkole.

– To jeden z najstarszych obiektów oświatowych w Poznaniu – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. – Dzięki gruntownej modernizacji zabytkowy budynek cieszy oko poznaniaków i turystów. Ważne są jednak nie tylko walory estetyczne. Kompleksowy remont sprawił, że znacznie poprawiły się warunki nauki uczniów oraz pracy ich opiekunów i nauczycieli. Przestrzeń została w pełni dostosowana do ich potrzeb i oczekiwań.

Prace budowlane w SPS nr 107 kosztowały około 2 mln zł i odbywały się pod nadzorem dyrekcji szkoły oraz Wydziału Oświaty UMP.

Podziel się:

Ostatnio dodane: