Szesnastolatek za kierownicą samochodu. Teraz stanie przed sądem

policja fot. Sławek Wąchała

16-latek za kierownicą, obok dwie pełnoletnie osoby z uprawnieniami do kierowania samochodem, w tym właścicielka auta – a wszystko to w peugeocie, którego funkcjonariusze z Posterunku Policji w Krzywiniu zatrzymali do kontroli.

Wszystko wydarzyło się 19 kwietnia w Jerce na ul. Szkolnej. Policjanci z Krzywinia podczas kontroli drogowej zatrzymali także pojazd marki Peugeot.
– Jak się okazało, za kierownicą pojazdu siedział 16-latek nieposiadający uprawnień do kierowania pojazdami – wyjaśnia asp. Jarosław Lemański, oficer prasowy policji w Kościanie. – Jeszcze większe zdziwienie wywołał fakt, że w pojeździe znajdowała się właścicielska pojazdu, 22-letnia mieszkanka gm. Śmigiel wraz z drugą pełnoletnią osobą, którzy posiadali uprawnienia, by kierować tym pojazdem. Osoby tłumaczyły policjantom, że pozwolili nieletniemu prowadzić tylko na chwilę.

W konsekwencji właścicielka pojazdu otrzymała 300 złotych mandatu karnego za udostępnienie pojazdu osobie nie posiadającej uprawnień, a 16-latek odpowie teraz przed sądem rodzinnym. Sąd może wobec niego orzec zakaz prowadzenia pojazdów do 21 roku życia.

Podziel się:

Ostatnio dodane:

Wydarzenia w Wielkopolsce: