Szczepienia przeciw koronawirusowi. Prezydent zachęca do przyjęcia dawki przypominającej

Jacek Jaśkowiak, szczepienie fot. UMP

Prezydent Jacek Jaśkowiak przyjął dawkę przypominającą szczepienia przeciwko koronawirusowi i przy okazji przypomniał poznaniakom, że punkty szczepień w mieście nadal czekają. Od 3 października szczepionkę mogą też przyjmować także dzieci, które skończyły pięć lat.

– Zachęcam wszystkich, którzy mogą przyjąć dawkę przypominającą, do skorzystania z tej możliwości – mówi prezydent Poznania, który zaszczepił się w POSUM. – Oficjalnie zachorowań jest niewiele, ale w rzeczywistości bardzo łatwo zarazić się koronawirusem. Naukowcy i specjaliści nie mają wątpliwości, że szczepienia są najlepszą obroną przed poważnym przebiegiem choroby. Warto posłuchać ekspertów i zadbać o swoje zdrowie!

Miejsc, w których można się w Poznaniu zaszczepić, jest więcej. Nadal na terenie MTP działa Miejski Punkt Szczepień, który jest przygotowany, by przyjąć wszystkich chętnych.

– Jesteśmy w stanie zaszczepić nawet kilkaset osób dziennie – podkreśla Konrad Zaradny, dyrektor POSUM, zarządzający punktem na MTP. – Zapraszamy wszystkich, którzy jeszcze nie przyjęli dawki przypominającej albo w ogóle się nie zaszczepili. Mamy do dyspozycji zaktualizowane szczepionki firm Pfizer i Moderna. Wszystkie z nich są bezpieczne i skuteczne w walce z koronawirusem, także z wariantem omikron.

Miejski punkt szczepień mieści się w pawilonie 6 (wejście od ulicy Święcickiego). Chętni do szczepień mogą się rejestrować pod numerem telefonu Biura Poznań Kontakt 61 646 33 44 lub online na rządowej stronie do rejestracji na szczepienia. Można przyjść także bez rejestracji, jednak oznacza to ryzyko stania w kolejce, więc lepiej zapisać się wcześniej. Szczepienia odbywają się w środy godz. 15.00 – 17.00 oraz w soboty godz. 10.00 – 12.00.

Tak zwaną czwartą dawkę – czyli drugą dawkę przypominającą – mogą przyjąć wszyscy, którzy ukończyli 12 lat i otrzymali co najmniej przed trzema miesiącami pierwszą dawkę przypominającą (czyli trzecią dawkę). W przypadku ozdrowieńców szczepienie może nastąpić co najmniej 3 miesiące od infekcji. Od października preparat mogą przyjąć także dzieci, które skończyły 5 lat.

W Poznaniu zaszczepić się można również w innych miejskich placówkach. W Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim im. J. Strusia szczepienia odbywają się w poniedziałki i środy w godz. 15.00 – 17.00, piątki w godz. 19.00 – 20.30 oraz soboty w godz. 10.00 – 12.00. Dodatkowo można przyjść również w niedzielę (23 października) w godz. 10.00 – 12.00. Aby przyjść na szczepienie, nie trzeba się wcześniej zapisywać. Po przybyciu należy zgłosić się do rejestracji (wejście główne do szpitala od ul. Szwajcarskiej 3). Kontakt z punktem szczepień: tel. 798 844 029.

W Szpitalu Miejskim im. Franciszka Raszei punkt szczepień jest czynny w piątki w godzinach 15.00 do 17.00. Kontakt z punktem szczepień: tel. 61 224 54 35 lub 61 224 54 40.

W Poznańskim Ośrodku Specjalistycznych Usług Medycznych punkt szczepień jest czynny w czwartki od godz. 15.00 do 18.00. Rejestracja i kontakt z punktem szczepień: 690 356 436.

Podziel się: