Szczepienie na Covid 19 fot. Sławek Wąchała

Szczepienia opiekunów w żłobkach

15 lutego ruszy drugi etap rejestracji na szczepienia opiekunów w żłobkach, klubach dziecięcych, dziennych opiekunów i pracowników placówek pieczy zastępczej. Zgłaszać się można do 18 lutego.

Procedura jest prosta, tak jak przy zapisach na szczepienia nauczycieli. Pracownicy do 65 roku życia muszą tylko poinformować dyrektora placówki, że chcą się zaszczepić. Pracodawca ustala też termin oraz miejsce szczepienia.
– Cały proces rejestracji jest prosty, dokonuje go w imieniu pracowników dyrektor placówki – tłumaczy minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. – Pracownik wystarczy, że zgłosi chęć poddania się szczepieniu dyrektorowi lub kierownikowi placówki, w której pracuje.

W żłobkach, klubach dziecięcych, w placówkach pieczy zastępczej oraz jako dzienni opiekunowie zatrudnionych jest ok. 51 tys. osób. Dzięki staraniom Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej ta grupa zawodowa zostanie zaszczepiona w pierwszym etapie Narodowego Programu Szczepień.

– Wszystkim pracownikom zgłaszającym się na szczepienia i dyrektorom placówek, którzy w ostatnich dniach dopełnili formalności rejestracji na szczepienia bardzo za to dziękuję – mówi minister Marlena Maląg. – To dowód na państwa odpowiedzialność i troskę o zdrowie i bezpieczeństwo maluchów, na którymi sprawujecie państwo opiekę. Te osoby, które do tej nie zgłosiły się na szczepienia, od poniedziałku będą miały ponownie taką możliwość. Gorąco do tego zachęcam.

MRiPS

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze