Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych ogłasza uzupełniający nabór do programu SAN 2.0. To szansa dla osób, które wcześniej bezskutecznie ubiegały się o miejskie wsparcie mieszkaniowe. Termin na składanie wniosków mija 24 kwietnia.
Jak złożyć wniosek?
Formularze aplikacyjne dostępne są w Biurze Obsługi Klienta ZKZL oraz na stronie internetowej programu. Wnioski przyjmowane są wyłącznie w wersji papierowej. Można je dostarczyć osobiście do siedziby Zarządu przy ul. Matejki 57 lub przesłać pocztą.
Co oferuje program SAN 2.0?
Uczestnicy programu otrzymują nie tylko możliwość wynajmu lokalu na preferencyjnych warunkach, ale także kompleksowe wsparcie. Przez pierwszy rok przysługują dopłaty do czynszu. Dodatkowo, dostępne są szkolenia zawodowe, warsztaty rozwijające kompetencje oraz – na życzenie – pomoc psychologiczna.
Dla kogo jest ten program?
Program skierowany jest przede wszystkim do osób zatrudnionych w sektorze ochrony zdrowia, edukacji i pomocy społecznej. Mogą z niego skorzystać także osoby z niepełnosprawnościami. Wsparcie obejmuje wybrane dzielnice Poznania.
Kontynuacja miejskiej inicjatywy
SAN 2.0 jest rozwinięciem ubiegłorocznego programu SAN 1.0. Jego ideą jest wynajmowanie mieszkań od prywatnych właścicieli i przekazywanie ich zakwalifikowanym osobom. Pierwsza edycja była adresowana m.in. do wnioskodawców odrzuconych z programu „Mieszkanie do remontu”.
Nowa odsłona ruszyła we wrześniu 2025 roku, a pod koniec roku pierwsi lokatorzy wprowadzili się do swoich mieszkań. Dzięki pozyskaniu dodatkowych lokali od prywatnych właścicieli, w trwającym naborze uzupełniającym zakwalifikowanych zostanie co najmniej 55 osób. Łącznie program obejmie wsparciem ponad 100 poznaniaków.